جشنواره مهم عراقی الهلال الذهبی

جشنواره مهم عراقی الهلال الذهبی

کشور عراق از سال 2003 میلادی به بعد، با رشد جشنواره های بومی و هنری و فرهنگی مواجه بود. پیش از آن جشنواره ها رنگ و لعابِ حاکمیتی داشتند و در خدمت رژیم بعث به شمار می رفتند.

هلالِ طلایی

ماه مبارک رمضان، نقطه ثقلِ زمانی فیلم های عربی به شمار می رود. تمام کشوهای عربی اسلامی در این دوره از سال، مهمترین ساخته های هنری خود را به نمایش می گذارند و کشور عراق نیز از فعال ترین کشورها در این زمینه است.

جشنواره الهلال الذهبی، از جشنواره های جایزه­محور مهم کشور عراق در دو سه سال اخیر برشمرده می شود. این جشنواره که اندیشه تأسیس آن به روزنامه نگار شهیر عراقی، «حیدر النعیمی» می رسد، درصدد است تا به آثار و شخصیت های هنری مهم سال عراق پرداخته و نفراتی را از ایشان برگزیده و برنده جایزه هلالِ طلایی این جشنواره می کند. محوریت این جشنواره، بررسی فیلم ها و سریال های رمضانی و انتخاب بهترین ها از مجموعه کارزار هنری رمضانی عراق است.

دور چهارم جشنواره

این جشنواره در سال 2022 م برای چهارمین دوره و با تجلیل از «سامی قفطان» و به نام او آغاز به کار کرد. این جشنواره در مجموعه هنری تفریحی سندبادلند در روز شنبه 21ام از این ماه برگزار گردید.

شیوه انتخاب برندگان

این جشنواره از دو کانال به آثار و اشخاص برگزیده هنری سال دست می یازد. اول. بهره گیری از رای گیری اینترنتی و آراء عمومی؛ دوم. نظریه کارشناسان وداوران منتخب. مجموع این دو، برندگان را مشخص می کند.

از جمله قسمت های رقابتی این جشنواره: بهترین بازیگر زن و مرد؛ بهترین بازیگر نوجوان؛ بهترین کارگردانی؛ بهترین اثر؛ بهترین تیزر؛ بهترین نویسندگی و ... است.

 

2022/05/22

فرم نظرات

کپچا
این سوال برای تشخیص کاربران واقعی از ربات میباشد .
9 + 8 =

نظرات کاربران