غرفه های عربستان سعودی در نمایشگاه بین المللی کتابِ عراق

غرفه های عربستان سعودی در نمایشگاه بین المللی کتابِ عراق

نمایشگاه بین المللی کتاب که به اختصار (IBF.IQ) رویداد فرهنگی بزرگ عراق است که از سال 2020 میلادی و در ادوار 8 الی 18 دسامبر در منطقه المنصور واقع در غرب پایتخت عراق، بغدادف برگزار می شود. در این دوره، 1250 عنوان کتاب در این نمایشگاه عرضه شده است.

کلید واژه «سعودی» در نمایشگاه کتاب بغداد

این نمایشگاه در کنار هزاران عنوان کتاب، به طور چشم گیری از موضوعات مرتبط با کشور عربستان نیز یاد شده و کلید واژه «سعودی» در لابلای عناوین کُتب، یافت می شود. به گونه ای که «سی عنوان کتاب» با موضوعیت عربستان سعودی در این نمایشگاه منتشر شده است. این درحالی است که عناوین منتشره درباره کشور ایران، از بیست مورد تجاوز نمی کند آنهم اغلب توسط انتشاراتی که میانه‌ای با جمهوری اسلامی ایران ندارند.

غرفه های عربستان سعودی در این نمایشگاه

عربستان سعودی حداقل دو مرکز انتشارات قوی در این نمایشگاه فعال کرده است.

مركز الأدب العربي للنشر والتوزيع، نام یک دارالنشر سعودی واقع در دمام عربستان است که به مدت 15 سال در عرصه انتشارات کتب عربی فعالیت دارد.

این دارالنشر حدود60 عنوان کتاب را چاپ و منتشر کرده است.

مکتبه الرشد، دومین انتشارات فعال و مرکزی عربستان سعودی در نمایشگاه بغداد است. این مکتبه صدها عنوان کتاب در این نمایشگاه عرضه کرده است و از میان آن می توان به کتب «ضد شیعی» این انتشارات نیز اشاره کرد. از جمله کتاب: «مناظره جعفر بن محمد الصادق مع الرافضی فی تفضیل بین ابی بکر و علی» و « نقد الحدیث عند الشیعه الامامیه الاثنی عشر» و آثار دیگر. این مکتبه حدود پنج کتاب شیعه‌کاو در این نمایشگاه عرضه کرده است.

2022/05/22

فرم نظرات

کپچا
این سوال برای تشخیص کاربران واقعی از ربات میباشد .
5 + 4 =

نظرات کاربران