معرفی یک شاخ مجازی عراقی! / حنین علی

حنین علی (دیوا)

«حنین علی»، با نام مستعار اینستاگرامی: «دیوا» -که در عربی، «دیفا» تلفظ می‌شود- دختری عراقی و اهل بغداد و متولد سال 1992 میلادی است.

او فارغ‌التحصیل دانشگاه خوارزمی پایتخت، در رشته مهندسی پزشکی است؛ اما علاقه به فضای مجازی و بهره‌مندی‌اش از ظاهر و پوشش جذاب باعث شد تا به عنوان بلاگر در اینستاگرام بدرخشد.

آغاز فعالیت وی، با انتشار تصاویری در قالب مانکنینگ و مُدلینگ با لباس‌هایی خاص و شیک بود که دیوا ادعا داشت این لباس‌ها، به وسیله مادرش دوخته شده و او برای فروش آن دست‌دوخت‌ها، حاضر به ‌چنین مبادرتی در اینترنت گردیده است.

همین روی‌کرد دل‌پسند، سبب رشد شدید فالوورهای این شاخ مجازی عراقی شد و در نهایت منتهی به فراهم آمدن بیش از یک میلیون و 400 هزار فالوور برایش گردید.

دیوا از کودکی، پدر را از دست داد و در دامن مادرش -که معلمی شریف است- در بغداد پرورش یافت.

وی شخصیتی آرام دارد و به جنجال‌های روزمره در فضای مجازی عراق تن در نمی‌دهد.

دیوا افزون بر فعالیت مُدلینگ، به تبلیغ جدیدترین فروشگاه‌های تخصصی ساعت، اقلام آرایشی، لباس و ... نیز پرداخته، با اکیپی تقریبا حرفه‌ای، به ساخت کلیپ‌های جذاب برای حضورش در آن فروشگاه‌ها اقدام می‌نماید که حاشیه مالی خوبی برای او دارد.

دیوا پس از ورود به دانشگاه و جلب توجه و نظر دیگران از لحاظ ظاهری‌اش، راغب گردید که به صورت نیمه‌حرفه‌ای وارد صنعت فَشن و مُدلینگ شود.

در همین زمینه، مادرش -که با دوخت‌ودوز لباس و نیز سفر به ترکیه و آوردن پوشاک تُرک به عراق بیگانه نبود- از فرصت استفاده کرد و همراه با دختر خود، به واردات محدود پوشاک از ترکیه و تبلیغ آن از سوی دیوا پرداخت.

این تجارت سوشیال مدیا مارکتینگ، به قدری رشد کرد که اکنون دیوا، به کارهایی بسیار فراتر از واردات محدود و چمدانی البسه به عراق و فروش آن در اینستاگرام روی می‌آورد.

بلکه او هم‌اکنون به عنوان یک بلاگر سرشناس و محبوب عراقی، در دفتر کارش، به هماهنگی و مدیریت این‌گونه امور اشتغال دارد.

دیوا در جشنواره‌های مُدلینگ سوشیال مدیای عراقی، حضور مکرر داشته و با برندهای خارجی و داخلی پوشاک، اقلام آرایشی و ... نیز برای تبلیغ و بازاریابی طرف قرارداد است.

وی هم‌کنون مانکن مخصوص مارک پوشاک «Stage cosmetics» در عراق محسوب می‌گردد. همچنین مدل مخصوص مرکز زیباسازی پوست «زینوس» در «المنصور» بغداد است.

دیوا ازدواج کرده، همسرش «محمد الراوی» نام دارد.

وی هم‌دوره دیوا در دانشگاه بود که حالا به عنوان مُدل پوشاک مردانه کار می‌کند.

محمد هر از گاهی در محافل مُدلینگ مردانه در عراق حضور می‌یابد.

سید محمد الراوی و دیوا حنین علی، گه‌گاه به عنوان زن و شوهر مُدل، به عرضه مشترک برخی از پوشاک می‌پردازند.

فعالیت اصلی دیوا، متمرکز بر صفحه مجازی خودش است.

پیج اینستاگرامی وی، یک میلیون و 400 هزار فالوور دارد و از جمله صفحات محبوب اینترنتی در زمینه مُدلینگ به حساب می‌آید.

او جزو سلبریتی‌های عراقی به شمار می‌رود که همچنان در محل تولدش بغداد زندگی می‌کند و به کشورهای اطراف همانند: اردن، یا امارات مهاجرت نکرده است.

2022/04/26

فرم نظرات

کپچا
این سوال برای تشخیص کاربران واقعی از ربات میباشد .
3 + 2 =

نظرات کاربران