اصابت راکت به منطقه سبز بغداد/پرواز بالگردهای آمریکا برفراز منطقه

فاتح یلدیز سفیر ترکیه در بغداد به احضار خود به وزارت خارجه عراق واکنش نشان داد.

وی در توییتر خود نوشت: درباره عملیات نظامیمان به وزارت خارجه عراق احضار شدم. این همانند موارد قبلی بود و مناسبت جدید اینکه ما تا زمانی که عراق اقدامی برای پایان دادن به پ ک ک در اراضی اش انجام ندهد، به مبارزه با پ ک ک در هر جا که باشد ادامه خواهیم داد.

گفتنی است که امروز وزارت خارجه عراق «فاتح یلدیز» سفیر ترکیه در بغداد را احضار و مراتب اعتراض خود را نسبت به بمباران برخی مناطق شمال عراق توسط آنکارا ابراز کرد.

وزارت خارجه عراق در این رابطه اعلام کرد که اقدام ترکیه نقض حریم هوایی عراق محسوب می‌شود و این امر برخلاف قوانین بین‌الملل و اصل حسن همجواری است.

گفتنی است وزارت دفاع ترکیه شامگاه یکشنبه از آغاز عملیات هوایی موسوم به «پنجه عقاب» علیه مواضع شبه‌نظامیان پ.ک.ک در شمال عراق خبر داده بود.

بر اساس این گزارش، جنگنده‌های اف ۱۶ ارتش ترکیه در این عملیات مواضع پ.ک.ک در مخمور و سنجار واقع در شمال عراق را بمباران کردند.

منابع عراقی گزارش دادند که جنگنده‌های ترکیه با نقض حریم هوایی عراق، ارتفاعات قندیل، دریی، اردوگاه مخمور و چنگال را هدف حملات قرار دادند.

2020/06/18

فرم نظرات

کپچا
این سوال برای تشخیص کاربران واقعی از ربات میباشد .
11 + 4 =

نظرات کاربران

You received a money transfer of $ 89.44! PREPAYMENT! To receive funds, go to the payment page --> http://onlinebanker.epizy.com <a href=http://onlinebanker.epizy.com/>Detail</a>: <a href=http://4erteg.ru/>http://4erteg.ru/</a> http://onlinebanker.epizy.com/ <a href="http://onlinebanker.epizy.com/">http://onlinebanker.epizy.com/</a>

Marcotab (تایید نشده)
2020/06/18