در منطقه سبز بغداد چه خبر است؟
در منطقه سبز بغداد چه خبر است؟
در منطقه سبز بغداد چه خبر است؟

در منطقه سبز بغداد چه خبر است؟

به گزارش مطالعات عراق در پی اعتراض عمومی اهالی بغداد به انتخابات این کشور، یازدهمین روز از این اعتراضات، وارد فاز درگیری و استفاده از سلاح گرم و گلوله جنگی از سوی نیروهای امنیتی گردید. خبر های ضد و نقیضی از کشته و زخمی شدن شمار قابل توجهی از اهالی بغداد خبر می دهد اما وزیر بهداشت عراق، خبر کشته شدن تظاهرات کنندگان را دروغ و جو سازی تلقی می کند.

به گزارش مطالعات عراق به نقل از النخیل الاخباریه، استفاده از گلوله های جنگی در برخورد با تظاهرکنندگان در مقابل منطقه سبز بغداد باعث افزایش آمار زخمی ها شده است. 

وزارت بهداشت عراق: تعداد مجروحان درگیری‌های منطقه سبز بغداد ۱۲۵ تن است و هیچ مورد فوتی‌ای نداریم

به گزارش کانال مطالعات عراق به نقل از السیاسه نیوز، وزارت بهداشت عراق در بیانیه‌ای گفت که در پی درگیری‌های امروز در مقابل منطقه سبز بغداد ۱۲۵ مجروح به نهادهای درمانی مراجعه کردند که ۲۷ تن از آن‌ها از شهروندان و بقیه از نیروهای امنیتی بوده‌اند.

وزارت بهداشت عراق افزوده که بیشتر این افراد جراحت جدی‌ای نداشتند و با مداوای سرپایی وضعیت خوبی دارند، به علاوه جراحت‌ها ناشی از شلیک گلوله جنگی نبوده و هیچ فوتی‌ای نداریم.

"عمار حکیم" تظاهرات کنندگان و نیروهای امنیتی را به خویشتنداری دعوت کرد

به گزارش کانال مطالعات عراق به نقل از الفرات نیوز، "عمار حکیم" رهبر جریان حکمت ملی و ائتلاف نیروهای حکومت عراق در بیانیه‌ای نسبت به حوادث امروز در مقابل منطقه سبز بغداد ابراز نگرانی کرد.

وی با دعوت از تظاهرات کنندگان و نیروهای امنیتی به خویشتنداری بیشتر تاکید کرده که اعتراضات به نتایج انتخابات نباید از مسیر مسالمت‌آمیز خود خارج شود‌.

رهبر جریان حکمت ملی از همه طرف‌ها خواسته که در این برهه حساس منافع ملی را در اولویت قرار دهند.

حکیم همچنین کمیساریای عالی انتخابات و دستگاه قضایی عراق را به بررسی دقیق شکایت‌های انتخاباتی و رعایت حق جناح‌های معترض به نتایج فراخوانده است.

 

 "العامری" حمله به تظاهرات کنندگان در مقابل منطقه سبز بغداد را محکوم کرد

به گزارش کانال مطالعات عراق، "هادی العامری" رهبر ائتلاف فتح در بیانیه‌ای با ابراز خشم از برخورد نیروهای حکومتی با تظاهرات کنندگان در مقابل منطقه سبز بغداد آورده که معترضان به نتایج انتخابات برای بیان عقیده که حق قانونی آنان است، از حد و مرزهای دموکراسی تجاوزی نکرده‌اند.

وی از مقامات قضایی عراق خواسته که آمران و عاملان شلیک گلوله جنگی به سمت تظاهرات کنندگان را مجازات کنند و تمام کسانی که باعث به شهادت رسیدن یا زخمی شدن شهروندان شده‌اند را تحت تعقیب قرار دهند.

رئیس ائتلاف فتح، دولت را مسئول حفظ امنیت و جان شهروندان دانسته و نیروهای امنیتی را به همکاری با تظاهرات کنندگان، استفاده نکردن از سلاح در برابر آنان و حمایت از آنان دعوت کرده است.

العامری با بیان اینکه تظاهرات مسالمت‌آمیز پیروز است از معترضان خواسته که خویشتندار باشند و از چارچوب‌های مسالمت‌آمیز بودن تظاهرات خارج نشوند.

 

2021/11/06

فرم نظرات

کپچا
این سوال برای تشخیص کاربران واقعی از ربات میباشد .
8 + 2 =

نظرات کاربران