سید عمار حکیم: در عراق جایی برای نیروهای خارجی نیست
سید عمار حکیم: در عراق جایی برای نیروهای خارجی نیست
سید عمار حکیم: در عراق جایی برای نیروهای خارجی نیست

سید عمار حکیم: در عراق جایی برای نیروهای خارجی نیست

حکیم در مراسم بزرگداشت شهید حکیم: شهید محراب و عزیز عراق رهبران و نماد وحدت و هم‌بستگی و همکاری بودند و هرگز از این اصول ریشه‌دار عقب‌نشینی نخواهیم کرد/ما در خط اول مدافعان وحدت سیاسی کردها و اهل سنت هستیم و به خصوصیت‌های اجتماعی همگان احترام می‌گذاریم، اما می‌خواهیم که این وحدت پیش‌زمینه وحدتی بزرگ‌تر در سطح ملی باشد. وحدت برادران سنی و کرد نباید به حساب وحدت شیعه گذاشته شود بلکه باید در امتداد نقش بزرگ‌ترین طیف اجتماعی عراق باشد.

سید عمار حکیم در ادامه گفت: نسبت به هرگونه کوتاهی در حق سازمان الحشد الشعبی هشدار می‌دهیم/ عراق دیگر نیازمند نیروی نظامی خارجی نیست

«سید عمار حکیم»، رهبر جریان حکمت ملی عراق در ادامه مراسم بزرگداشت سالروز شهادت شهید آیت الله «سید محمدباقر حکیم» و روز شهید عراقی با تاکید بر اینکه حاکمیت ملی عراق در هر شرایطی اولویت اصلی است، اظهار داشت: امروز توانایی امنیتی و نظامی ما به جایی رسیده که بتوانیم روی پای خود بایستیم و نیازی به نیروی نظامی خارجی نداشته باشیم. همه آنچه می‌خواهیم اراده واقعی برای فعال‌سازی عناصر قدرت موجود برای ساخت یک دستگاه نظامی کامل و حرفه‌ای و مصون از هرگونه نفوذ است.

وی تاکید کرد که دولت آینده باید با جدیت برای ایجاد این دستگاه و استفاده از تنوع بخش‌های نظامی شامل ارتش و دستگاه مبارزه با تررویسم و الحشد الشعبی و پیشمرگه برای ایجاد دکترین نظامی ملی یکپارچه و جامع تلاش کند.

رهبر جریان حکمت ملی عراق نسبت به هرگونه کوتاهی در حق سازمان الحشد الشعبی هشدار داد و گفت: این سازمان هرچه در دست داشت در راه میهن و در راه دفاع از ملت فدا کرد.

حکیم با بیان اینکه مسئله فلسطین مسئله اصلی پیش‌ روی ماست، عنوان کرد: به پیگیری حقوق ملت فلسطین ادامه می‌دهیم و در همه شرایط در کنارشان می‌مانیم و عراق همواره در برابر هر تلاشی برای عادی‌سازی روابط با رژیم غاصب صهیونیستی ایمن خواهد ماند.

2022/02/04

فرم نظرات

کپچا
این سوال برای تشخیص کاربران واقعی از ربات میباشد .
8 + 6 =

نظرات کاربران