فوری / جنجال در بغداد / ترور نافرجام مصطفی الکاظمی
فوری / جنجال در بغداد / ترور نافرجام مصطفی الکاظمی
فوری / جنجال در بغداد / ترور نافرجام مصطفی الکاظمی

جنجال در بغداد / ترور نافرجام مصطفی الکاظمی

بامداد 7 نوامبر 2021، آبستن حوادثی بی سابقه در تاریخ عراق نوین بود. بنابر گزار مطالعات عراق، به نقل از رسانه های عراقی، سه فروند پهپاد انتحاری به سوی خانه مصطفی الکاظمی روانه شده بود تا اولین ترور نخست وزیر در تاریخ عراق نوین، ثبت شود. اقدامی که بدون تلفات جانی و با زخمی شدن شماری از محافظان خانه مصطفی الکاظمی نافرجام ماند.

سوء قصد به کاظمی با استفاده از 3 پهپاد انجام شده است

به گزارش مطالعات عراق به نقل از النخیل الاخباریه، وزارت کشور عراق اعلام کرد حمله پهپادی به منزل مصطفی الکاظمی با 3 پهپاد انجام شده است که دو فروند آن ساقط شده و پهپاد سوم توانسته است منزل نخست وزیر را هدف قرار دهد. 

وزارت کشور عراق همچنین تصریح کرده است که در این حمله مصطفی الکاظمی آسیبی ندیده است. اما تعدادی از نیروهای حفاظتی او زخمی شده و درحال مداوا هستند.

به گزارش مطالعات عراق به نقل از السیاسه نیوز، دکتر فائق زیدان رئیس شورای عالی قضایی عراق دستور تشکیل هیئتی به منظور تحقیق درباره حوادث رخ داده در جریان تظاهرات مسالمت آمیز معترضان به نتایج انتخابات عراق در تاریخ 5 نوامبر 2021 را صادر کرده است. 

 اعتراض سخنگوی عملیات مشترک عراق به عمل نکردن سامانه تدافعی آمریکایی در دفاع از منزل «مصطفی الکاظمی»

به گزارش کانال مطالعات عراق، «تحسین الخفاجی» سخنگوی عملیات مشترک عراق با اعتراض به عمل نکردن سامانه آمریکایی C-RAM برای دفاع از منزل «مصطفی الکاظمی» گفت که هم اکنون در حال انجام تحقیقات از امریکایی‌ها و سفارتخانه امریکا هستیم و متخصصان این امر باید پاسخ مناسبی در این خصوص داشته باشند.

 

 

2021/11/07

فرم نظرات

کپچا
این سوال برای تشخیص کاربران واقعی از ربات میباشد .
13 + 2 =

نظرات کاربران